Vaatahindu.ee

Vaatahindu.ee on EPÜL ettevõtmine, mis algselt oli mõeldud pärast Eesti eurole üleminekut hindadel silma peal hoidmiseks. Ürituse edu pandiks on tublid vabatahtlikud, kes käivad regulaarselt poodides hindu kontrollimas ning sisestavad need kõigile vaatamiseks Vaatahindu.ee lehele. Tänu sellele on võimalik näha, millises poes on kaubad parasjagu soodsama hinnaga müügil.

Eakatest vabatahtlikest koosnev hinnaseirajate tuumikrühm alustas tegevust Tallinnas 2011. aastal, samal aastal valmis ka tehniline lahendus. Prototüüpi näidati esimest korda 2011. aasta kevadel  Tallinna Tehnikaülikooli aulas iga-aastasel EPÜL konverentsil. Möödus veel pea pool aastat, enne kui hinnavaatluse lehe olulisust mõisteti ka meedias. Pärast seda on lehte ajakirjanduses ulatuslikult kajastatud, projekt ületas uudiskünnise lisaks Eestile ka Lätis, Leedus ja Soomes.

Tulevikus on Vaatahindu.ee osa eakatele mõeldud vabatahtlikku tööd propageerivast internetiportaalist. Kasutamise hõlbustamiseks on Vaatahindu.ee loodud võimalikult lihtsa ja tabelikujulisena.

Eesmärgiks on Vaatahindu.ee laiendamine ja viimine teistesse Eesti regioonidesse. See aitaks tihendada konkurentsi kaupluste vahel ning panustada hinnatõusu aeglustamisse.

Vaatahindu.ee on olemas ka Facebook.com fännileht.

Vaata Vaatahindu.ee siit