Pensionäride seltsing ”VOKIRATAS”  TOILA VALD                                                               

Mina mõtlen, et igaühel peaks olema niisugune päikesekiir, mis talle ka pilves ilmaga  valgust ja soojust annaks, mis inimese südame rikkaks teeks. Ja kui ka teised sellest rikkusest osa saavad, siis muutub süda veel rikkamaks. Ja kergeks läheb ta ja siis on inimene  õnnelik.

                                                                                             S. Truu

Voka eakad on oma päikesekiire 25 aastat ühistes kooskäimistes ja tegemistes leidnud

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb minna tagasi aastasse 1996, kui moodustasime pensionäride klubi ”Vokiratas”, mis hiljem sai nimeks seltsing ”Vokiratas”.

Asutajaliikmeid  oli 16, praegu, aastal 2021, 23 liiget. Nendest 6 liiget aastast 1996 –

Ingi Loide, Eve Urres, Lea Kullamä, Elfriide Kelder, Tiiu Tokman, Maria Nigula.

Koos käisime algul Viru Ranna Kalakombinaadi sööklas. Aastast 2000 oleme Voka olmehoones, mis praegu kannab Voka Rahvamaja nime. Aasta 2003 tõi toreda kingituse – saime päris oma ruumid.

Tegutses lauluansambel ”Siuru”, juhendaja Maie Eljas.

Aastast 2001 tegutseb seltskonnatantsurühm, keda algul juhendas Aiki-Margit Peets ja  aastast 2008 treenib  Helle Astok. Esinemisi on olnud rohkesti nii kodus kui ka kaugemal – oleme tantsinud Mäetagusel, Püssis, Kohtla-Järvel, Jõhvis ”Viru Nikerdajal”, Memme-taadi päevadel Tammikus, Laekveres, Rakveres ja Tõrvas.

Peale selle, et laul ja tants hingele kosutust pakuvad, peame lugu ka teistest kaunitest kunstidest ja näputööst. Oma kätega tehtud asi on ikka see kõige parem – seal ju tegija  hingesoojus sees.

Meenete valmistamist on meile õpetanud Marju Pontus, siiditrükisaladusi on avanud Anne-Ly Loide.

Koos käime kord nädalas teisipäeviti (varem kolmapäeval). Regulaarselt tähistame rahvuslikke tähtpäevi, sünnipäevi, võtame osa valla kultuuri- ja spordiüritustest.

Kuid ega me ainult oma hinge eest hoolt kanna! Selleks, et hing püsiks noor, peab ka ihu eest hoolitsema. Selleks annavad hea võimaluse ühised ujumised Toila SPA-s.

Tegeleme ka silmaringi laiendamisega. 25. tegevusaasta jooksul oleme käinud ekskursioonidel Tartu Botaanikaaias, Mäetaguse mõisas, Lagle talus lahemaal, Pärnus, Viljandis, Võrumaal, Leigo järvel. Oleme külastanud KUMU ja ka Riigikogu.

Loomulikult ei ole võimalik üles loendada kõiki üritusi, esinemisi, kontsertreise, teatrikülastusi, ekskursioone ja koolitusi, mis aastate jooksul on aset leidnud. Ilmselt oleks lihtsam üles loetleda meie kaunil kodumaal need kohad, mida me pole veel jõudnud külastada.

Oktoobris jõudsime veel Vokas tähistada Eakate Päeva. Kohal olid valla juhtkond ja külalised  Pensionäride Ühendusest, kes andsid Ene Jaagantile,  Aime Raudsepale ja Ingi Loidele üle tänukirjad.

Veebruaris pidasime vastlapäeva, täites hoolega terviseameti nõudeid.

Siiski loodame, et ka koroonaviirus sunnitakse lõpuks taganema ja me saame tagasi pöörduda endise elukorralduse juurde.

                                           Ingi Loide                                märts 2021

                                           esinaine