Sügis 2020

Hea Kolmanda Nooruse Rahvaülikooli kuulaja

Meelsasti tahaksime Teile soovida huvitavat ja arendavat alanud Uut õppeaastat! Paraku oleme jätkuvalt määramatus olukorras.

Paar nädalat tagasi otsustas Vabariigi Valitsus, et sügisest võib avada taas koolid ja sh jätkata ka täienduskoolitusega. Terve suvi oli Eestis olukord olnud ju suhteliselt rahulik ja kontrolli all. Paraku on viimased nädal-kaks toonud kaasa viiruse kasvu ähvardavaid numbreid ja seda eelkõige Tallinnas, sh ka Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilase nakatumise.

Pöördusime  Terviseameti poole, kuidas võiksime meie toimetada?  2. septembril vastas Terviseamet, et soovitame “ajutiselt loobuda loengute korraldamisest kuni epidemioloogiline olukord stabiliseerub. Oleme veendunud, et riskirühmasse kuuluvate inimeste tervisega riskida ei tohi.”

Tartu Ülikooli Väärikate ülikool teatas: „Seoses sagenevate koroonaviiruse juhtumitega oleme otsustanud väärikate ülikooli programmide alguse edasi lükata. Septembris loenguid ei toimu. Teie tervis on meie jaoks oluline. Septembri lõpus hindame olukorda uuesti ning anname hiljemalt 1. oktoobriks teada, kuidas edasi. “

Sarnaselt peame ka meie ütlema, et septembri lõpus hindame loengutega võimalikku alustamist oktoobris.

Püsigem terved ja säilitagem optimismi

Andres Ergma

Sulev Mäeltsemees

Tiiu Palm